حقيقت تلخ

سلام07.gif01.gif

دوستان عزيز  داستانی رو که می خوام برای شما بگم  تنها يک داستان نيست  يک واقعيت لمس شده  در جامعه ما بوده و هست .

من ديگر نمی خورم  قند آمد لولو:

در سالهای نه چندان دور  زنی با دو فرزندش  تنها و بی کس  از شدت فقر و فلاکت  به گوشه ای از يک جنگل تاريک  در اطراف شهر پناه  برده بود.  و در کلبه ی محقری  از خار و خاشاک  زندگی می کرد. او مجبور بود  برای  تهيه خوردو خوراک  ناچيز خود  و فرزندانش در خانه های مردم شهر نشين  مشغول به کار شود . روزها و شبها  به سختی کار می کرد  تا معاش زندگی را فراهم کند. فصل ها از پس هم  سپری شدند  تا فصل  زمستان خود را مانند  عفريت نمايان کرد. روزی جهت  پيدا نمودن کار  به شهر رفت و در خانه ی مرد ثروتمندی مشغول به کار شد.  از بخت بد زن ، آن شب  در خانه  جشنی به پا  بود و صاحبخانه زن بيچاره را مجبور کرد تا نيمه های شب آنجا بماند و از ميهمانهايش پذيرايی کند. شب به نيمه هايش رسيده بود و بچه های زن بيچاره همچنان چشم انتظار مادر بودند. بچه ها بی طاقتی می کردند ،  ناله می زدند  و با يکديگر يکصدا مادر  را صدا می زدند، ناله کنان می گفتند : مادر ، ما ديگر نمی خوريم قند آمد لو لو . عفريت سرما ، باد  و باران زوزه می کشيد . صدای شغالها ، روباهها و سگان ولگرد در جنگل آوازی شوم بر پا می کرد. و بر  ترس و وحشت کودکان بی پناه می افزود .

بچه ها همچنان گريه می کردند ، مادر را می خواستند ، سردشان شده بود ، گرسنه بودند.

گرمای  خانه ی  بی رونقشان مادر بود که نيامده بود. برف سنگينی باريده بود  و بچه ها با گريه و زاری شب را به سر بردند.ناله کنان هی می گفتند : مادر کجايی ؟ ما ديگر نمی خوريم قند آمد لولو. کسی نبود به آنها بفهماند  ای بخت بر گشتگان مادرتان در چند قدمی خانه  از سرما يخ زده است.

اين است جامعه رفاهيت که انسانهای  ناتوان و بی کس  در چند قدمی خانه از فشار سرما يخ می زنند و بچه ها همچنان  می نالند. تفو بر اين زندگی و تفو بر شما ای ثروت اندوزان غافل  و ای صاحبان مال و مکنت  که از سرما خشن تر و از  هر حيوان درنده ، درنده تر هستيد.

دوستان عزيز اين داستان  انشای بچگی پدر من بوده البته همون طور که قبلا" گفتم اين  داستان  يک واقعيت لمس شده بوده و هست. پدر من برای اين انشا که واقعيتی بيش نبوده توسط معلم و مدير مدرسه تنبيه سختی شده. شايد اونا تحمل حقيقت رو نداشتن ولی اميدوارم شما ها بعد از شنيدن  حرف حق منو تنبيه نکنيد.

07.gif23.gif07.gif

/ 6 نظر / 3 بازدید
sohail

حقيقت يه سکه هست...يا تلخه يا شيرين... به اين آسونی ها هم نميشه تغييرش داد... در ضمن همه ی ثروتمندا بد نيستن... اين همه خير...اونام ثروتمندن.. اين مشکل از پول نيست..از جهله.. از جهله که از هم خبر نداريم.. قندم زياد نخورين... خوب نيست :))‌يا حق

ژاله

سلام به همه این قابل توجه اونایی هست که وکیل مدافع پولدارا شدن اولا من نگفتم همه پولدارا گفتم ثروتمندان غافل حالا همه شما سنگ ثروتمندا رو به سینه نزنید اونا خودشون پول دارن وکیل بگیرن . مگه این حضرت علی نبود که می گفت هیچ کس ثروتمند نمیشه مگه با خوردن مال و حق دیگران . این ثروتهایی که الان دست افراد خاصی هست اینا حق و مال کسایی هست که شبا سر گرسنه روی زمین می ذارن و برای نون شب محتاجند. دیدیم چقدر به مردم بیچاره بم کمک شد اینو برا بچه ایی می گم که نفسش از جای گرم در میاد و به جز کانون گرم خا نواده چیزی ندیده . در ضمن من انتقاد پذیرم ولی زیر بار حرف نا حق نمی رم من به چیزی که خودم دیدم ا طمینان دارم . در ضمن نوشته بودم حرف حق تلخ هست . اینم قابل توجه بعضیها تو هم اینقدر درس نخون برات بده.

یاسمن

سلام گلم عالی می نویسی مدتها بود به وب لاگت سر نزده بودم اخه می دونی اینجا نبودم مطالبت زیبا و به جا هستند حتما به کارت ادامه بده قربونت

علی

سلام اين دنيا دار مکافاته اگه کسی از راه نادرست به پول و پله ای برسه تو همين دنيا پس ميده راستش بدجوری هم پس ميده من نمونه هاش رو ديدم کاش درس عبرت بگيرن

ali30

سلام خوبين؟ اينو خوندم ولی کاش نخونده بودم.آخه حداقل ۲ روز پکرم کرد اميدوارم اثرش رو داشته باشه. ممنون

sohail

اول اينکه اون افراد سنگ ثروتمندا رو به سينه نزدن... بعدشم اون طرف همچينم تو کانون گرم خانواده بزرگ نشده.... از ديد شما بخوايم ببينيم پس هيچ خيری هم آدم درست و حسابی نيست و برای شستن گناهشون اين طوری کمک می کنن..اينم حرفيه... منم ديدم که محتاج به نون شب زيادن.. ولی جامعه الان دو دسته شده و از ما هم کا ری بر نمياد... مياد؟؟؟ اگه مياد بيا بزن تو گوشم. ما فقط می تونيم بحث کنيم... آها.. يه لغت رو ديدم.. ثروتمندای غافل...فقط ثروتمندا غافل نيستن..ولش کن ديگه حرف نزنم که اينجا زود دعوا ميفتن..می گن سنگ ثروتمندا رو به سينه می زنه.